Οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄τάξη για το σχολικό έτος 2024-2025 γίνονται από την 1η Μαρτίου έως και την 20η Μαρτίου 2024.

Ώρες εγγραφών: καθημερινά από τις 9.00 π.μ. έως τις 13.00 μ.μ.

Στο Δημοτικό Σχολείο Μακρυχωρίου εγγράφονται οι μαθητές/τριες που η διεύθυνση κατοικίας τους ανήκει στα όρια της σχολικής Περιφέρειας του Σχολείου μας (Μακρυχώρι, Ελάτεια, Ευαγγελισμός, Παραπόταμος και Γυρτώνη).

Τη σχολική χρονιά 2024-2025 θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη του Δημοτικού Σχολείου οι μαθητές και οι μαθήτριες που γεννήθηκαν από 1-1-2018 έως και 31-12-2018.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Αίτηση εγγραφής
2. Φωτοτυπία τη σελίδα του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού όπου φαίνονται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια
3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή
4. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) υποβάλλεται συμπληρωμένο από την ημερομηνία εγγραφής μέχρι και τις 13 Σεπτεμβρίου 2024.

6. Αίτηση εγγραφής στο ολοήμερο και πρωινή ζώνη. (προαιρετικά)

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή διευκρίνηση μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον Διευθυντή του Σχολείου, κ. Τσιάτσιο Ιωάννη στο τηλ. 2495022471.

Για τη λήψη της αίτησης (PDF) πατήστε παρακάτω

Για τη λήψη της αίτησης (Word) πατήστε παρακάτω

Για τη λήψη της αίτησης του ΑΔΥΜ πατήστε παρακάτω